OptisyeninSesi FORUM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

En son konular
» MESUL MÜDÜR
SGK CEZALARI EmptyPerş. Şub. 28, 2013 1:12 pm tarafından PINAR

» Sizce Piyasada En iyi cam kesme Makinası hangisidir?
SGK CEZALARI EmptyCuma Haz. 01, 2012 3:37 pm tarafından swatchag1998@hotmail.com

» OPTİSYEN-ELEMAN ARAYANLAR
SGK CEZALARI EmptyPaz Ocak 01, 2012 2:03 pm tarafından trakus

» İŞ ARAYANLAR
SGK CEZALARI EmptyPaz Ocak 01, 2012 2:02 pm tarafından trakus

» acil mesul müdür aranmaktadır
SGK CEZALARI EmptyÇarş. Eyl. 01, 2010 9:50 am tarafından cemoptik

» CİHAZLARIMIZIN ELMAS TAŞLARI
SGK CEZALARI EmptyPtsi Ağus. 09, 2010 10:27 am tarafından Selcuk

» optisyen
SGK CEZALARI EmptyPtsi Tem. 12, 2010 11:51 am tarafından rasimmert

» TÜM MESLEKTAŞLARIMIN DİKKATİNE...
SGK CEZALARI EmptyC.tesi Haz. 05, 2010 1:27 pm tarafından idiloptik

» Güneş Gözlüğü Sezonu başlamasına az kaldı.
SGK CEZALARI EmptyÇarş. Mayıs 12, 2010 10:23 am tarafından hüseyin akyüz

Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama

SGK CEZALARI

3 posters

SGK CEZALARI Empty SGK CEZALARI

Mesaj tarafından erdem_06 Çarş. Mart 10, 2010 8:10 am

SGK yapmış olduğu anlaşmalarla,son zamanda birçok optikçiye cezalar yağdırmaktadır.Reçetenin arkasına almış olduğumuz beyanları hiçe sayıp kafasına göre ceza yazıp,ekranlarımızı kapatmaktadır.Bizlerde SGK anlaşmalarını yapmak için sıraya girmekteyiz.Haklarımızın hiç korunmadığı bu koşullarda ALLAH a emanet çalışmaktayız.SGK da çalışan bir müfettişin raporuna göre OPTİKÇİYE hiç sorulmadan,uyarılmadan ekranı 5 yıl 7 yıl kapatılmaktadır.Bizler birlik olup bu duruma karşı çıkmazsak ileriki günlerde daha çok gözlükçünün başına gelecektir.
Bütün OPTİKÇİ arkadaşlara diyorumki birlik olalım,bu anlaşma maddelerini değiştirelim,gerekirse ANLAŞMA YAPMAYALIM.ECZACI lar 1 gün ilaç vermiyolar dedikleri oluyor.Bizim onlardan ne eksiğimiz var.
Bunları düşünmenizi,ilerde SGK nın sizede aynısını yapacağını hatırlatıyorum.
İyi günler diliyorum.

erdem_06

SGK CEZALARI Empty Geri: SGK CEZALARI

Mesaj tarafından İsmail UYAR Perş. Mart 11, 2010 5:39 pm

Eczacılardan ne eksiğimiz var söyleyeyim hemen ''ODA''. ODA eksiğimiz var.
Günümüzde bir çok basit sektörlerin bile ODA sı mevcut iken Optisyenler ODASI diye bir birlik yoktur.

Eczacılara 2010 yılında Rest çeken bir hükümet yetkilisi aynen şöyle dedi :
-Gerekirse tek tek eczaneler ile sözleşme yapacağım
Eczacılar Odasının cevabı ise :
- Senin muhatabın eczacılar değil BİZİZ şeklinde oldu...
Sonra bir başka hükümet yetkilisi :
- Eczacılar Odası ile oturup ortak bir karar alacağız dedi.
ODA OLMANIN EN GÜZEL FAYDASINI BU ÖRNEKTE GÖRMEK MÜMKÜN

Sgk Sözleşme kanunlarının ağır maddelerden oluştuğu doğru olabilir. Ama hiçbir optik müessesesinin sistemi aniden ve durduk yere optik müessesesinin hiçbir suçu olmadan kapatılmaz. Bunu da kabul etmek gerekir.

Bütün gözlükçüler bütün optisyenler '' Birlik Olalım '' diye yakarıp duruyor. Evet birlik olunmalı ama nasıl ? Bu konuda kimsenin fikri yok.

''Hadi şunu yapalım''
Bunu söyleyip yazabilmek o kadar kolay ki, zor olan şey kendimizin inanıp elimizi taşın altına koyabilmemiz.

Bir çok ilimizde Gözlükçüler ve Optisyenler Derneği var. Bu derneklerin amacı birlik olmak bulundukları ildeki gözlükçüler ile beraber hareket etmektir.

Peki bu derneklerin düzenli toplantılarına katılan kaç tane gözlükçü var ?
Mecbur kalmadığımız sürece dernekleri merak edip içeri giren oldu mu hiç ?
Dernek yetkililerine bir gözlükçü gidipte ''Yahu siz derneksiniz burda bir seyler yapmaya çalışıyorsunuz benimde size bu gün bari katkım olsun '' diye giden oldumu ?

Peki bırakalım dernekleri bir kenara >>

SGK sözleşmesine karşı çıkalım

Evet haklısın Sgk sözleşmesine karşı çıkalım. Evet odamız yok ama diyelim ki Türkiye de ki gözlükçülere SGK Sözleşmelerini fes edin. Kimse sgk gözlük vermesin. Toplam ücreti müşteri den alsın eline kessin faturayı SGK göndersin hastayı.
Kaç kişi kabul eder ?
5000 gözlükçüden 101 kişi bile bu önerinizi kabul etmez.

Ya da farklı bir uygulama yapalım ... Geçelim Ankara'nın göbeğine açalım pankartları SGK YASALARI ÇOK AĞIR diye oturma eylemi yapalım. Ankara'ya gittiğimizde toplam sayımız bir elin parmaklarını geçmez. Üşüdüğümüz ve ödediğimiz bilet parası yanımıza kar kalır.
İşte gözlükçülük sektörü bu kadar aciz. Üstelik bu aciz sektöre katılmak isteyen, okulunu okumak isteyen, ruhsat dağıtılmaya başlansın diye bekleyen o kadar çok insan var ki.Hiçbir meslek grubu yoktur ki bu kadar derdi var iken yine de talep olsun.

Erdem_06 Umarım söylediklerimi yanlış anlamamışındır.
Şimdi sana söylüyorum '' Hadi şunu yapalım de senin çevrende sana inanan insanlar benim çevremde bana inanan insanlar toplanalım seninle beraber o dediğini yapalım. Rezil bile olsak, kimse duymasa bile, sonuç alamasakta senin o dediğini yapalım.Belki optik sektörüne örnek oluruz Wink

İsmail UYAR

http://www.optisyenlerbirligi.com

SGK CEZALARI Empty SGK CEZALARI

Mesaj tarafından erdem_06 Ptsi Mart 15, 2010 9:37 am

SGK bu hafta gene olmadık şeylerden ceza yazmaya devam etti.Garanti belgesi numarasını yalnış girdi veya markası yalnış işaretlendi diye.Birçok gözlükçüye 3 ay 6 ay 3 yıl 5 yıl 7 yıl ceza kesmiş.Bu kadar basit şeylerden böyle cezalar çıkıyor.
Herhangi bir müşteri ben cam aldım çerçeve almadım derse 5 yıl sözleşme yapmıyorlar.
Gözlükçü arkadaşlara duyurulur.Yakında herkesin başına gelebilir.
İyi günler.

erdem_06

Mesaj tarafından gkmn Paz Nis. 04, 2010 7:52 am

Bu sgk nın uygulamakta olduğu Kanun olarak nitelendirdiği akla mantığa sığmayan maddelerinden bende muzdaribbim. benimde mesul müdürlük yapmış olduğum işletmede bir hastanın çerçevemi almadım beyanından yola çıkarak 5 senelik cezayı uyguladılar. Anlamıyorum gerçekten imzalar hastanın ve hasta beyanında imzaların kendisinin olduğunu kabul ediyor ama ceza uygulanıyor. Tabiki bende hakkımı mahkeme yoluyla arıyorum. Bu şekilde olan bir dayatmayı kabul etmiyorum Ve tüm meslektaşlarıma diyorum kabullenmeyin sineye çekmeyin itirazlarınızı her ne yolla olursa olsun yapın bu durumda artık bizlerinde bir takım şeylerin farkında olduğumuzu birilerinin anlaması gerek. Artık '' Devletle uğraşılmaz '' mantığından kurtulmamız gerekli...

gkmn

Mesaj tarafından erdem_06 Perş. Nis. 08, 2010 11:02 am

Gkmn arkadaşım SGK sorunun için mahkemeye başvurmuşsun,benimde ticaret mahkemesinde davam bulunmakta,sonucunu paylaşırsak birlikte hareket etmiş oluruz.İnşallahta olumlu bir karar verilir.Benim mahkemeyi 6.aya attılar.sonucunu burda paylaşacam.Sende yazarsan iyi olur.
Bundan sonrada bu davalar örnek teşkil eder.Bizim için iyi olur.
Öncelikle yapılan anlaşma maddelerinin değişmesi lazım,yoksa daha çok kimse madur olacak.
İyi günler.

erdem_06